€7.500,- boete? Meldplicht? Aanwezigheidsplicht? Doe de gemeenteraad een beter idee aan de hand. Kom in actie, Nu!

In de Utrechtse gemeenteraadsvergadering van 20 mei 2021 wordt besloten over aanscherping van de regels voor vakantieverhuur en bed-and-breakfasts. Lees in agendapunt 11 wat de plannen zijn via https://ris2.ibabs.eu/Agenda/Details/Utrecht/63378102-ea35-4e31-adcf-b3c4f42c4541

Wat staat ons te wachten?
1. Meldplicht voor vakantieverhuurders
2. Zeer hoge boetes voor vakantieverhuurders en bed-and-breakfasts die de regels overtreden
3. Permanente aanwezigheidsplicht voor houders van een bed-and-breakfast

Kom in actie als je het niet eens bent met deze plannen! Schrijf een brief aan jouw vertegenwoordiger in de gemeenteraad, aan de fractieleiders, aan wethouder Klaas Verschuure, burgemeester Sharon Dijksma of aan allemaal. Zorg dat jouw brief vóór 20 mei bij de raadsleden en/of B&W binnen is.

Voorbeeldbrieven
Host Club Utrecht helpt jou met voorbeeldbrieven.
voor vakantieverhuurders
voor bed-and-breakfasts.

Je kunt de brief in zijn geheel of gedeeltelijk gebruiken. Vul je eigen gegevens in, verder kun je de tekst naar eigen behoefte aanpassen.
Je schrijft namens jezelf, niet namens Host Club Utrecht.
Best stel je je brief persoonlijk op naam van het gemeenteraadslid/-leden. Gebruik ook diens eigen e-mailadres.
Blijf respectvol, blijf beleefd.

E-mail je brief vóór 20 mei aan de woordvoerders toeristische verhuur. Méér raadsleden aanschrijven? Op https://www.utrecht.nl/bestuur-en-organisatie/gemeenteraad/wie-zit-er-in-de-raad/ vind je de contactgegevens van alle raadsleden

Woordvoerders Economische zaken omtrent toeristische verhuur

1. GroenLinks (12 zetels)
Fred Dekkers
Tel: 030 - 293 36 87 of 06 - 44 91 05 40
Email: f.dekkers@raad.utrecht.nl

2. D66 (10 zetels)
Ralph Peters
Email: r.peters@raad.utrecht.nl

3. VVD (6 zetels)
Martijn van Dalen
Tel: 030 - 286 11 37
Mail: Martijn.van.dalen@raad.utrecht.nl

4. PvdA (3 zetels)
Rick van der Zweth
Tel: 06-22099966
Email: r.van.der.zweth@raad.utrecht.nl

5. Christenunie (2 zetels)
Rik van der Graaf
Email: r.van.der.graaf@raad.utrecht.nl

6. Student&Starter (2 zetels)
Julia van Ophem
Tel: 06-20027149
Email: julia.van.ophem1@raad.utrecht.nl

7. CDA (2 zetels)
Jantine Zwinkels
Tel: 06 - 12 20 17 77
Email: j.zwinkels@raad.utrecht.nl

8. Partij voor de Dieren (2 zetels)
Maarten van Heuven
Tel: 06 – 41905167
Email: m.van.heuven@raad.utrecht.nl

9. SP (2 zetels)
Tim Schipper
Tel: 06 - 20 33 70 02
Email: t.schipper@raad.utrecht.nl

10. Denk (2 zetels)
Ismail el Abassi
Email: i.el.abassi@raad.utrecht.nl
Mahmut Sungur
Email: m.sungur@raad.utrecht.nl

11. Stadsbelang Utrecht (1 zetel)
Cees Bos
Tel: 030 - 666 84 13 of 06-22 93 59 83
Email: c.bos@raad.utrecht.nl

12. PVV (1 zetel)
David Bosch
Email: d.bosch@raad.utrecht.nl
Sjors Nagtegaal
Email: s.nagtegaal@raad.utrecht.nl